Vážení športoví priatelia!

Pravidelne som s vyhodnotením pretekov organizovaných CK Rimavská Sobota prichádzal až s odstupom niekoľkých dní . Príčinou bola fyzická únava a duševná vyčerpanosť. 
Dnes však chcem zhodnotiť Veľkú cenu Gemera bezprostredne po jej skončení. Nie že by únava nebola, určite je, ale pocit, ktorý ste Vy, všetci účastníci v nás usporiadateľoch nechali, ma posúva vpred a umožňuje zabúdať na únavu. 
Na tohtoročnej Cene Gemera štartovala viac ako stovka pretekárov. Nie je to účastnícky rekord, ale oň nám ani nešlo. 
Najvyššiu kvalitu zo športového pohľadu tvorili pretekári R.C.T. Martin, ktorí zaslúžene získali putovný pohár Grand Prix Gemer a tým prerušili víťazné ťaženie domáceho Cyklistického klubu Rimavská Sobota. Bronzový pohár si prevzali pretekári CK Piešťany.
Poznamenať treba, že v oboch dňoch padli traťové rekordy. V "Pekle Gemera" vylepšil Ladislav Šidlo R.C.T. Martin najrýchlejší čas Jána Hálika z minuloročných M-SR z 2:28,25 na 2:26,26. Zaujímavé je, že obaja si počínali rovnakým spôsobom. V priebehu prvého kola sa odpútali od svojich súperov a šli si vlastné preteky. V Lipoveckej balade vylepšil víťaz, Tomáš Kojtál R.C.T. Martin, svoj vlaňajší víťazný čas z 19:42,08 na 18,38,09. Narástol nám počas obidvoch dní počet Hobby pretekárov, čo nás nesmierne teší. Lipoveckú baladu zdolali aj 3 deti .
CK Rimavská Sobota mierne ustúpil z pozícií, napriek tomu jeho pretekári zaznamenali pozoruhodné výsledky. Vynikajúcu výkonnosť preukázala Oľga Cabanová, ktorá obidva dni vystúpila na najvyšší stupienok. Svojimi výkonmi v aktuálnej sezóne si vypýtala nomináciu na Majstrovstvá sveta Masters 2019, ktoré sa budú konať v Poľsku. Zlatú medailu si domov nesie Duško Pánik v kategórii Masters C, ktorý už v Papradi ukázal stúpajúcu formu. Na stupne víťazov v drese CK RS ďalej vystúpili: Štefan Tóth 1. miesto, Vladimír Melo 3. a 2. miesto, Adam Palocáni 2. miesto, Marek Mazan 2. miesto, Michal Šiminský 2x 1. miesto, Pavel Koporec 2. miesto, Filip Balciar 2. miesto, Adriana Škorňová 2. miesto. Ďalej v drese CKRS bodovali: Branislav Sibyla, Ivan Vigoda, Marek Mazan st., Marián Balažoviech, Alexander Szabó. Vďaka Vám priatelia za reprezentáciu klubu.
Do organizácie sme sa nesnažili vložiť len zmysel pre detail, ale hlavne srdce. Chceli sme Vám ukázať, že GEMER, často vrchnosťou a žiaľ aj verejnosťou odpisovaný, má svoje čaro. Veľká vďaka patrí našim členom, Števovi Tóthovi, ktorý prostredníctvom svojej firmy Bicykle e-schop podporil toto podujatie, Filipovi Balciarovi, ktorý zabezpečuje úspešné partnerstvo so spoločnosťou DEMA Senica. Finančne naše podujatia podporuje Mesto Rimavská Sobota, Banskobystrický samosprávny kraj a firma APROVING s.r.o. Rimavská Sobota. Materiálne podujatie podporili: OZ Naša Sobota . Veľká vďaka patrí hostiteľovi podujatia, obci Teplý Vrch. Nemôžem vynechať ani Vás, pretekári ktorí ste k nám cestu merali z rôznych kútov Slovenska , Maďarska i Nemecka. Veľmi si želáme aby sme si zachovali vašu priazeň aj v budúcnosti.


Záverom sa so slovami vďaky prihováram k Vám, moji priatelia, s ktorými sme spoločne toto podujatie zorganizovali: Pali Hedvigy, Lenka Hedvigyová, Hugo Hedvigy, Šimon Hedvigy, Janči Juhaniak, Tomi Majoroš, Jozef Juhaniak, Beata Balciarová, Draho Balciar, Janka Melová, Janko Gábor, Majka Pavková, Peter Zajic, Peťo Lisičan, Ivan Vigoda, Zsolt Palocsányi, Janko Valach so susedom Mirom.

.....2020 ? 😉🙃
                                          Ondrej BAKŠA, predseda CKRS