28.07.2019

Cyklisti Cyklistického klubu Rimavská Sobota (ďalej CKRS) nechýbali na podujatiach konaných počas uplynulej horúcej nedele. V 7. kole Detskej tour Petra Sagana v Topoľčiankach v napínavom boji početnej skupiny konkurentov vybojoval Roman Vaľo 10. miesto v starších žiakoch.

"Másteráci" sa zišli na Majstrovstvách Slovenska v pretekoch jednotlivcov s hromadným štartom v Sokolovciach. Poctivý tréning a vysokú morálku počas pretekov pretavil do titulu Majstra Slovenska, Vlado Melo. Po niekoľkonásobnej účasti na stupňoch pre víťazov, konečne vystúpil na ten najvyšší a obliekol si vytúžený majstrovský dres.

Pretekári z CKRS tento rok z každých majstrovstiev doniesli aspoň jeden titul Majstra Slovenska. Po dvoch "zlatých jazdách" Oľgy Cabanovej v časovke jednotlivcov a v časovke do vrchu sme Oľge držali palce a úprimne, čakali sme, že sa jej podarí majstrovský hetrik. Nestalo sa, Oľga vezie domov striebro. Náš Majster Slovenska z roku 2016, Števo TÓTH, bojoval statočne a v početnom a kvalitnom pelotóne vybojoval 4. miesto v rovnakom čase ako bronzový pretekár.
"Bernal" v našom drese, Duško Pánik, vybojoval slušné 8. miesto. Braňo Sibyla obsadil 22. miesto a Alexander Szabó 28. miesto.

CKRS si aj po M-SR drží 5. miesto v priebežnom poradí Slovenského pohára zo 72 registrovaných klubov.